نتایج در این بخش نمایش داده می شود

۱۰ کاری که می‌توانید انجام داده تا اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

هیچ‌کس با اعتماد به نفس بی‌حد و حصر به دنیا نیامده است. اگر کسی به نظر می‌رسد اعتماد به نفس فوق‌العاده‌ای داشته باشد، به این دلیل است که او سال‌ها بر روی ساخت آن کار کرده‌است. اعتماد به نفس در واقع چیزی است که باید آن یاد بگیرید و بسازید.
شنیدن یک جواب منفی، یا همواره رد شدن از سوی اشخاص می‌تواند موجب کاهش اعتماد به نفس ما شود. به جز این ها، ما باید با منتقد داخلی خود که به طور مداوم به ما می‌گوید تو به اندازه کافی خوب نیستی روبرو شویم.
داشتن یک شغل یا رابطه موفق نیاز به اعتماد به نفس و اطمینان پایدار به توانایی شما برای غلبه بر موانع دارد. در اینجا ۱۰ مورد وجود دارد که میتوانید برای داشتن اعتماد به نفس انجام دهید.

۱. خودتان را همانطور که می‌خواهید تصور کنید

تجسم، تکنیک دیدن تصویری در ذهنتان از خودتان است که به آن افتخار می‌کنید. وقتی با اعتماد به نفس پایین زندگی میکنیم، درک ضعیفی از خودمان داریم که اغلب نادرست است. تجسم یک نسخه فوق‌العاده در ذهنتان از خودتان را تمرین کنید تا اعتماد به نفس شما بیشتر شود.

۲. از عبارات تاکیدی مثبت استفاده کنید

قدرت کلمات بسیار زیاد است و ما معمولا هر چیزی که به خودمان می‌گوییم را باور داریم.
اگر بگوییم «من هرگز قادر به انجام این کار نیستم زیرا به اندازه کافی باهوش نیستم» یا بگوییم «من واقعا نمی‌توانم در جمع، خوب حرف بزنم کاش از من نخواهند چنین کاری انجام دهم. مطمئنم که خراب می‌کنم» داریم به خودمان انرژی منفی میدهیم سعی کنید به جای این عبارات از عبارات مثبت استفاده کنید. مثال های زیر را مطالعه کنید ممکن است برای شما الهام بخش باشد.
«من می توانم این کار را انجام دهم.»
«من خوشحالم.»
«من هر روز از هر جهت بهتر و بهتر میشوم»
«من هر روز قدم های بزرگتری در مسیر موفقیت برمیدارم»
«این منم که میتوانم یک زندگی عالی برای خودم بسازم»

۳. کاری که شما را میترساند انجام دهید

بهترین راه غلبه بر ترس، مواجهه با آن است. چیزی که هر روز شما را میترساند و از تجربه کردن چیزهای جدید شما را منع میکند انجام دهید، خواهید دید که اعتماد به نفس شما افزایش می‌یابد. بنابراین از منطقه راحت و امن خود خارج شده و با ترس های خود مواجه شوید.

۴. از منتقد داخلی خود سوال کنید

بیشترین نظرات منفی که دریافت میکنیم از طریق درون و از طریق صدای منتقد داخلی ما است اگر با اعتماد به نفس پایین مبارزه کنید، این احتمال وجود دارد که منتقد داخلی شما بیش فعال و نادرست شود.
یک استراتژی‌ که وجود دارد این است که از منتقد داخلی خود سوال کنید و به دنبال مدارکی برای انکار چیزهایی باشید که منتقد داخلی شما به شما می‌گوید. برای مثال، اگر میگوید که شما یک شکست خورده هستید از خودتان بپرسید، چه شاهدی برای حمایت از این ایده وجود دارد که من یک شکست خورده هستم؟

۵. داشتن ذهنیت تساوی

افرادی که اعتماد به نفس کمی دارند، دیگران را بهتر از خود می‌بینند. به جای داشتن این ذهنیت، خود را برابر با همه ببینید آن‌ها بهتر از شما نیستند. این ذهنیت را به ذهنیت تساوی تبدیل کنید تا به طور خودکار اثر بهبود خود را در اعتماد به نفس ببینید.

۶. خود را آماده کنید تا برنده شوید

بسیاری از مردم در مورد توانایی‌ هایشان دلسرد می‌شوند، زیرا آن‌ ها اهدافی را تعیین میکنند که دستیابی به آن بیش از حد دشوار است. در ابتدا باید با تنظیم کردن هدف های کوچک شروع کنید که بتوانید به راحتی برنده شوید.
زمانی که به هدف های کوچک خود دست پیدا کردید و باعث شد احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید، می‌توانید به سمت اهداف سخت‌ تر و بزرگ تر حرکت کنید.
مطمئن شوید که لیستی از تمام اهدافی که به آن ها دست پیدا کرده اید هم بزرگ و هم کوچک را بنویسید و نگه دارید تا به خودتان یادآوری کنید که زمان‌ هایی کارها را به خوبی انجام داده‌اید. این یک روش عالی برای تقویت اعتماد به مهارت‌های خود است.

۷. به دیگران کمک کنید

کمک به افراد دیگر اغلب به ما این امکان را می‌دهد که خودمان را فراموش کنیم و نسبت به آنچه که داریم احساس قدردانی کنیم. همچنین زمانی که میتوانید برای شخص دیگری تفاوت ایجاد کنید احساس خوبی دارد.
به جای تمرکز بر روی نقاط ضعف خود، داوطلب شدن، کمک کردن و یا آموزش دادن به دیگران را انجام دهید و خواهید دید که اعتماد به نفس شما به طور خودکار در این فرآیند رشد میکند.

۸. از خودتان مراقبت کنید

اعتماد به نفس به ترکیبی از سلامت جسمی، سلامت عاطفی و سلامت اجتماعی بستگی دارد. اگر از جسم خود تنفر داشته باشید و یا به طور مداوم انرژی کمی داشته باشید، سخت است که در مورد خودتان احساس خوبی داشته باشید.
ورزش کنید، خوب بخوابید، غذاهای مقوی بخورید، به خودتان برسید و آن شکلی که دوست دارید، لباس بپوشید.

۹. نه گفتن را بیاموزید

یاد بگیرید که نه گفتن به دیگران را بیاموزید و به حرف شما احترام بگذارند. در صورت نیاز کتاب هایی را در مورد این که چطور شجاع تر باشید و یاد بگیرید که نه بگویید، را بخوانید. هرچه بیشتر در مورد نه گفتن به دیگران کنترل داشته باشید، اعتماد به نفس بیشتر خواهید داشت.

۱۰. ۱۰۰ روز مبارزه را در نظر بگیرید

خیلی از ما از نه شنیدن می ترسیم و همین ترس از نه شنیدن مانع موفقیت و عدم داشتن اعتماد به نفس ما می شود. چون میترسیم نه بشنویم درخواستی نمیکنیم و در نتیجه در منطقه ی امن خودمان میمانیم. ژیا ژیانگ در یکی از سخنرانی های تد از تجربه ی ۱۰۰ روز نه شنیدنش میگوید، پیشنهاد میکنم این ویدیو را ببینید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *